Isuzu-czech.cz
PRODEJ AUTOBUSŮ

TURANCAR CZ sponzor akce PIRÁTI a OFFROUĎÁCI

 
Hummer - Piráti a Offrouďáci

Hummer - Piráti a Offrouďáci

Pražská společnost Turancar cz s.r.o.  prodejce autobusů ISUZU, vypravila  v sobotu 26. června autobus pro děti z klánovického dětského domova, které si přijely užít veselého odpoledne pod názvem „Piráti a Offrouďáci“ v Hostivaři. Věříme, že dárek sponzora společností Turancar udělal dětem radost a byl to pro ně příjemný skok do právě přicházejících letních  prázdnin.

Dětský domov v Klánovicích je jedním z mnoha v naší republice, ale možná se přece jenom něčím liší, alespoň tak to na nás působilo při naší návštěvě dětí. Domovem nás provázela ředitelka Dana Kuchtová a díky jí jsme měli možnost nahlédnou do soukromí malých obyvatel. A věřte, byli jsme  příjemně překvapeni tím, co jsme viděli. Nejvíc na nás zapůsobila prima atmosféra a přirozená bezprostřednost dětí, mezi které jsme úplně nečekaně vpadli.

Žijí zde společně děti různého věku, od úplně malých až po dospělé slečny a mladé muže, podobně jako v běžných větších rodinách. Děti bydlí v prvorepublikových vilách v krásném prostředí klánovického lesoparku. Domov pomalu mění svoji tvář, tak jak se postupně daří rekonstruovat jednotlivé části budov, které jsou silně poznamenané úpravami ve stylu „socialistického realismu“  šedesátých let. Děti samy se potom podílejí na úpravách svých pokojíčků, které nám s patřičnou hrdostí také předvedly.  V ten okamžik se nám honilo hlavou mnoho různých myšlenek, ale to je již jiná kapitola…..

O dětech z Klánovic najdete mnoho zajímavého čtení na jejich webových stránkách, podívejte se prosím na ně:  www.ddklanovice.cz