Isuzu-czech.cz
PRODEJ AUTOBUSŮ

Veletrh CZECHBUS již za měsíc

Podzimní veletržní sezóna v PVA EXPO PRAHA přinese i 12. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS a s ním opět novinky a trendy z oboru. Termín konání je 21. až 23. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Co bude na veletrhu k vidění

Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události CZECHBUS, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům představí své technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky firmy jako SOR, Škoda Group, Busplan, Molpir, Rošero, Daimler Buses ČR, Turancar, AD technik a řada dalších. Společnost Scania nabídne návštěvníkům na svém stánku dálkový, luxusní model autobusu Scania Irizar i6s Efficient o délce 14m na podvozku K450 EB6x24NI. Zajímavostí jsou určitě digitální zrcátka místo klasických což je prvek ve výbavě Efficient. Efficient je inovovaná verze modelu i6s, která má za cíl přinést ještě vyšší úsporu provozních nákladů, především pak paliva. Na expozici společnosti MAN Truck & Bus bude mimo jiné k vidění MAN Lion´s Coach – s inovativním řešením asistenčních systémů jako např. elektricky aktivní řízení či hlídání pruhů a také OptiView zpětná zrcátka a MAN Lion‘s Intercity LE 12 – příměstský low entry pro Středočeský kraj – plně odpovídající požadavkům na standardy PID (Pražská integrovaní doprava). Více na tiskové konferenci dne 21.11.2023 od 14:00 hod., stánek 4C02. Slavnostní zahájení veletrhu proběhne taktéž první den veletrhu v Hale 4 od 10:00 hod. a následovat budou tiskové konference, kde budou představeny další novinky jednotlivých společností. Od 10:30 na stánku 4A03 společnosti SOR Libchavy a od 11:30 na 4A05 společnosti OSTRA GROUP. Nově se letos bude v rámci veletrhu udělovat ocenění GRAND PRIX za nejlepší exponát/technologii. Vítězové pak budou vyhlášeni v rámci společenského večera druhý den veletrhu.

Doprovodný program

První den veletrhu, v úterý 21. 11., zaplní Kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“. Následující den na ni naváže Konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato akce vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace. Poslední den veletrhu, čtvrtek 23.11., proběhne ENERGO SUMMIT, který se věnuje nejzásadnějším tématům současného světa energií, o kterých budou hovořit přední odborníci z České republiky i zahraničí. S aktuálními tématy vystoupí např. Bohuslav Čížek ze Svazu průmyslu a dopravy ČR, Pavel Zámyslický z ministerstva životního prostředí, Martin Hájek z Teplárenského sdružení ČR, Filip Dvořák z Hospodářské komory ČR a mnoho dalších. Z řad zástupců firem pak představí svá témata například Martin Šilar ze společnosti Siemens, Pavel Beran z Komerční banky, Lukáš Dobeš ze společnosti TEDOM nebo Jan Hicl z Nano Green. Kompletní program je zveřejněn na www.energosummit.cz . V publiku zasednou zejména ředitelé, jednatelé a členové představenstva největších, středních a malých firem, svazů a dalších subjektů z oboru energetiky. Registrujte se na summit i Vy!

.

CZECHBUS PVA EXPO PRAHA 2022, ilustrační foto ABF

.

Nově v souběhu mezinárodní kontraktační akce cestovního ruchu, CZECH TRAVEL MARKET

Vystavovatelé z ČR i zahraničí budou své služby profesionálům z výjezdového, příjezdového i domácího cestovního ruchu nabízet v úterý 21. listopadu 2023 od 9:00 – 17:00 hod. v hale 2D. Ve speakers corneru v přízemí Vstupní haly I připravuje SLOVENSKÝ WORKSHOP ředitelka slovenského zastoupení pro cestovní ruch Ing. Marta Kučerová ze SLOVAKIA TRAVEL. V 1. patře stejné haly pak budou pro zájemce připraveny další dva workshopy – ve spolupráci s Natali Munitić z CHORVATSKÉHO TURISTICKÉHO SDRUŽENÍ je připravován CHORVATSKÝ WORKSHOP a Mgr Dorotka Nikolicza z Maďarské turistické centrály se podílí na přípravě MAĎARSKÉHO WORKSHOPU. Akce CZECH TRAVEL MARKET je určena odborníkům z oblasti cestovního ruchu a není přístupná veřejnosti. Vstup je umožněn po předchozí rezervaci na webových stránkách akce https://czechtravelmarket.cz/sleva/travel/. CZECHBUS 21. – 23. listopad 2023 | PVA EXPO PRAHA | www.czechbu